Es

It

Sp

Pукометаши РК „Омладинац“ у вишем рангу

У суботу, након фудбалске утакмице ФК „Металац“, у којој су горњомилановчани победили ФК „Инђију“ са 2:0 и пласирали се у бараж за попуну Јелен Супер Лиге, одиграна је рукометна утакмица између РК „Омладинац“ из Горњег Милановца и РК „Сјеница“ из Сјенице.

Наши рукометаши су били успешнији и победом 22:17 (10:10) ушли у Прву лигу Србије – група Запад. Пре ове утакмице рукометаши РК „Сјеница“ имали су бод предности у односу на РК „Омладинац“ и био им је потребан бар један бод да освоје прво место.

То је за обе екипе била утакмица одлуке и дерби првенства. Утакмица је одиграна у спортској хали „Бреза“ пред преко 900 гледалаца. Добра игра и победа домаћина узроковала је њихову несвакидашњу радост. Током целог меча публика је прелепим, коректним навијањем носила екипу „Омладинца“ и бурним аплаузом на крају утакмице поздравила све актере и одала признање и гостујућој екипи за упорну борбу и велико залагање.

Неуобичајено бројна публика у спортској хали „Бреза“, привучена важношћу утакмице, громогласним навијањем, у многоме је допринела коначној победи. И гостујућа екипа имала је своје навијаче који су се са групом домаћих надметали током читавог меча.

Током првог полувремена вођена је рововска борба две најквалитетније екипе у лиги. Требало је пуно напора да се постигне гол, а резултат је био неизвестан током овог дела утакмице. Гости су имали највеће вођство у 25. минуту (7:9). Домаћи успевају да успоставе резултатску равнотежу па се на полувреме отишло резултатом 10:10.

У другом полувремену играчи домаће екипе заиграли су болје и, захвалјујући голману Илићу, који је одлично одбранио два тешка шута гостујућих играча и болјој игри повели са 13:10 у 35. минуту. У два наврата гости су пришли на два гола разлике 13:11 у 40. и 15:13 у 44. минуту.

Чврстом игром у одбрани, изванредним одбранама младог голмана Кнежевића и сигурном реализацијом у нападу играчи „Омладинца“ су направили најубедлјивије вођство од шест голова разлике у два наврата 20:14 у 54. и 21:15 у 56. минуту. Тада је било јасно да ће славлје домаћина моћи да почне. Утакмица је завршена победом Горњомилановчана резултатом 22:17.

Публика је овацијама поздравила победу домаће екипе али и заслуженим аплаузима испратила изузетно коректну екипу из Сјенице. Играчи обе екипе загрлјени су поздравили публику, што треба посебно истаћи.

Било је током меча и грешака али и бравурозних акција, свега што рукометна утакмица може да пружи. Посебно треба истаћи голмана домаћих Кнежевића који је одиграо најважнију утакмицу у каријери и својим сјајним одбранама донео потребну сигурност својој екипи. И голман гостију Фијуљанин бранио је изванредно. У екипи „Омладинца“ истакли су се још капитен Јаснић и сигурни извођеач седмераца Мишковић, а сви су дали максимум у победи. У гостујућој екипи осим голмана Фијуљанина истакли су се Душтинац и Касумовић. Сви играчи, обе екипе, дали су пун допринос веома поволјној оцени утакмице, како игром тако и понашањем. Заслуге за поволјан утисак заслужују и тренери и стручни штабови Стефановић Саша и Јоксић Дарко, код домаће екипе и Црновршанин Исмет, Ћућевић Фахрудин и Зорнић Есад код гостију.

Службена лица, судије Спасоје Колак и Станислав Милошевић, делегат – контролор Ставро Рашковић, дежурни здравствени радник Авдо Милинковић, записничар Невенка Ковачевић, мерилац времена Давид Милић и главни дежурни Драгомир Стефановић одлично су обавили свој посао и дали пун допринос поволјној оцени утакмице. Директор лиге, господин Дејан Вукајловић, и бројни рукометни радници, гости на утакмици, дали су изузетно високе оцене квалитету и организацији утакмице. Посебан допринос организацији дали су припадници МУП-а, тако да је меч завршен у изванредној атмосфери. Било би добро да се овакви сусрети што чешће дешавају широм Србије.

Следи нова радост за рукометаше и њихове навијаче. Пракса је да се уручење пехара организује у граду првака уз утакмицу против репрезентације лиге. Наредне сезоне у Првој лиги Србије група Запад, Горњомилановчане очекују знатно квалитетније екипе и теже утакмице у односу на ову сезону. Љубителји рукомета имаће прилику да гледају квалитетнији рукомет и неизвесније утакмице него до сада.

Уз рукометаше и одбојкаши ОК „Металац – Таково“ идуће сезоне играће у вишем рангу такмичења, а ако фудбалери ФК „Металац“ успешно прођу бараж и докопају се Јелен супер лиге Србије, биће ово једна од најуспешнијих година милановачких спортиста.

РК „Омладинац“: Стефановић Свето 1, Николић 1, Марјановић Предраг 1, Пантовић, Недељковић, Марић Милош 2, Лазаревић 3, Анђелић, Марјановић Ненад, Јаснић (к) 6, Илић, Марић Милан, Мишковић 8, Јевтић, Кнежевић, Ивановић. Тренер: Саша Стефановић, технички руководилац: Дарко Јоксић

РК „Сјеница“: Фијуљанин, Ћућевић (к), Шољанин 2, Еминовић 2, Тандир, Душтинац 8, Лакота 1, Шаљић, Црновршанин, Хамидовић, Дацић, Зорнић, Козић, Касумовић 4, Вихорац, Нуши. Тренер: Фахрудин Ћућевић, технички руководилац: Исмет Црновршанин, представник клуба: Есад Зорнић

Искључења: РК „Омладинац“ – 4 минута, РК „Сјеница“ – 4 минута.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 4/5, РК „Сјеница“ – 6/6.

Рукометни клуб „Омладинац“ се захваљује навијачима који су фантастичним навијањем од самог почетка сусрета „носили“ тим ка победи за прво место на крају такмичарске сезоне 2014/2015 и пласман у прволигашко друштво! РК „Омладинац“ се захваљује и припадницима МУП-а на подршци и сарадњи око организације утакмице.